Team X kokoonpano 2019

Kokoonpano:

Pekka Mustila

Ville Palmroth

Henri Roihu

Vesa Laine

Mikko Oksanen

Juha Kivero ”MV”

Petteri Kontkanen ”A”

Joonas Syrjä ”A”

Eero Niemi ”C”

Petri Puusa

Samu Kieloniemi

Sami Sydänlammi

Toni Peltola

Juuso Raatikainen

Mikko Kohtamäki

Juha Kiviniemi

 

”Valmentaja” Esa Ruohomäki

”GM” Jukka Vuorela

Olvi_logo-mv

Olvi kokoonpano 2019

Olvi_logo-mv

Kokoonpano:

Sakari Rantanen

Petteri Kyyrö

Markku Taipale

Atte Pentikäinen

Pasi Suoniemi

Ilkka Heikkilä

Reijo Mikkolainen

Aki Vestala

Mika Vaara

Tuomas Karhunen

Johannes Alanen

Harri Kivimäki

Niko Nuutinen

Lasse Aho

Reiskahöntsyt_logo reiskahontsy-jatkot-cover-2019 HUIKEA_logo HUIKEA_logo

Lahdesjärven Huikea (Miehet) kokoonpano 2019

HUIKEA_logo

Kokoonpano:

Jaakko Lahti (MV)

Lassi Rikkonen (C)

Vesa Haapalahti (A)

Jari Niemelä

Miika Ilkko

Miika Saarenrinne

Jaakko Aalto

Tommi Nieminen

Jukka Järvenpää

Tuomas Aromaa

Aleksi Orenius

Jake Jokela

Seppo Niinisalo

Teppo Toikka

Kari-Pekka Poutiainen

Jukka Sarkkinen

Leevi Mettänen

Tero Oravasaari

Petri Kalenius

Kirsi Lindholm (GM)

Luuriukko logo

Team LN kokoonpano 2019

Team LN - joukkuekuva

 

Kokoonpano:

Jarkko Järvinen

Sami Kyyrö

Pirkka Savilahti

Sami Muro

Toni Holmala

Joni Salo

Kimi Koivumäki

Juho Lehtonen

Akseli Mattila

 

Manageri Savolainen

Koutsi Ahokas

Huoltaja Aronen

IMG_8471-2

Santamontun kokoonpano 2019

IMG_8471-2

 

Kokoonpano:

Kärsämä Kipa (C)

Glad Jarkko   (A)

Raipala Juha (A)

Jokinen ”Ili” Ilkka

Peltonen Tommi

Merta Julle

Männikkö Miikka

Kangasniemi Antti

Koistinen Timo

Tuominen Pasi

Hilden Antti

Kesä Teemu

Nippala Jose

Hölli Antti

Räsänen Aimo

Saarikko Kalle MV

pappa_iso

Pappateam kokoonpano 2019

pappa_iso

Kokoonpano

1 Ilpo Ahlfors
2 Tero Aalto
5 Santtu Lakkala
9 Tuomo Foudila
15 Jyri Pulkkinen
24 Kai Kurppa
25 Kalle Kauppila
26 Mika Kylmäniemi
29 Ville Hursti
41 Laku Jokinen
52 Jakke Lehtonen
54 Jarkko Koskinen
57 Juuso Rönni
58 Sami Vilppo
65 Pasi Nykänen
66 Petteri Puronurmi
67 Ilmari Asiala
71 Mikko Toikkanen
73 Jarkko Caven
75 Vesa Karonen

Reiskahöntsyjen viidennet MM-kisat 12-13.3.2016 Koulukadulla Tampereella

Radio FUN Tampere Kokoonpano 2019

Reiskahöntsyjen viidennet MM-kisat 12-13.3.2016 Koulukadulla Tampereella

Kokoonpano:

33 Kurtti Jari MV

1 Hovi Sasu

7 Kujansuu Valtteri

8 Suntinen Miika

9 Aaltonen Jussi

10 Lahti Ilkka A

11 Pitkänen Sami

12 Runsas Jari

14 Huhdanmäki Marko

15 Niinimäki Satu

17 Kurtti Jere

18 Saarinen Kimmo

19 Haapanen Tuomas

20 Tiinus Roman

25 Koskinen Mikko

73 Koskinen Jani

74 Hoivassilta Kimmo C

Hyttilä Sammo GM

Huhtinen Linda Mediavastaava

Ma-Donnat kokoonpano 2019

Kokoonpano:

Anita Heisk

Arja Salonen

Eija-Kaarin Haapala 

Helena Jokikokko

Heli Nieminen

Kati Oja

Liisa Henriksson

Maria Virtanen

Mari Suonpää

Oona Vormisto

Piia Hahl

Päivi Männikkö

Päivi Veramo

Sanna Parman 

Taija Huhdanpää

Valm. Sami Haapala

Jj Eija-Kaarin Haapala

Joukkuekuva

Pinkit kokoonpano 2019

Joukkuekuva

Pinkit Kokoonpano:

Teia Koski

Reija Paavola

Riitta Stenroos

Elisabet Forsblom

Eeva Kakko

Minna Koivulehto

Tea Koski

Kristiina Siegfried

Marika Lampinen

Jenna Talvio

Tiia Hellsten

Pauliina Bragge

Marianna Nurmikolu

Milla Pihlajamäki

Tiina Aukia

Johanna Jaara

received_1418986554909952

Ilves Ikuisesti kokoonpano 2019

received_1418986554909952

 

Hannu Ruusuvuori

Marco Matrone

Petri Jalonen

Marko Mäkinen

Riku Rajala

Jukka Rajala

Kimmo Moisio

Jukka-pekka Iso-jussila

Juha Ristimäki

Eetu Mäkinen

Mikko Soranummi

Jarkko Härkki

Petri Ranta-Penttilä

Antti Heikkilä

Jari Multanen

Antti Rinne

Mikko Viljakka

Tommi Manner

Juha Vuorinen

GM sekä valmentaja Marko Isomustajärvi

TaPU_logo

TaPU kokoonpano 2019

TaPU

 

1 MV: Hartman
Mikko la/su

2 Kyllästinen
Jarkko la/su

4 Ikonen Jyri la/
su
5 Lamminen Tero
su

6 Kellberg Marko
la/su

7 Eskola Tuomas
la/su

8 Tuomisto
Julius la/su

9 Jääskeläinen
Aki la/su

10 Paaso Atte la/
su

16 Paaso Oskari
la /su

20 Korpela Sami
-Pekka La/

Tuhkasaari
Hannu Su

30 Mäkipää
Jarmo su

40 Korpela Sami-
Pekka la

50 Sireʼn Pekka
la/su

60 Välikoski
Matti la/su

70 Hynnä Janne
la/su

90 Isotalo Matti
la/su

95 Meskanen
Petteri Su

Huolto:
– Savilahti
Markku
– Autio Riku

VIII REISKA WC GAMES 16-17.3.2019 – Ilmoittautuneet joukkueet

Vuoden 2019 Reiskahöntsyt lähestyvät kovaa vauhtia ja joukkueiden ilmoittautuminen on nyt päättynyt. Tänäkin vuonna joukkueita saatiin kasaan hyvä määrä. Reiskahöntsyjen otteluohjelma julkaistaan ensiviikolla. Alla lista ilmoittautuneista joukkueista.

Miesten sarjaan ilmoittautuneet joukkueet:

Team X

Ilves Ikuisesti

FC Python

Santamonttu

Naisten Pankki

Pappateam

TaPu

Lahdesjärven Huikea

Team LN

Atalan Ilves

Securitas

Tahmelan Vesa

Huom!

Radio Fun

Olvi

SuoDoku

Jäämatic

RTS

Amorin Angelot

Ikurin Turbiini

Team Koulukatu

Naisten sarjaan ilmoittautuneet joukkueet:

 

Lahdesjärven Huikea

FC Bling Bling

Ikurittaret

Pinkit

Hockey Cats

MaDonnat

Kiakkoäipät

Lodjurit

IMG_20190128_123800__03(1)

Jäämatic kokoonpano 2019

IMG_20190128_123800__03(1)

Kokoonpano:

Lasse Silvan

Sami Silvan

Klaus Nyström

Henri Mäkeläinen

Aki Nevalainen

Mikko Ojala

Mika Kyyhkynen

Ali Mäkinen

Timo Myllymäki

Jaska Viitala

Jouni Anttila

Kari Mäkinen

Ismo Mäkinen

Jaakko Riikonen

Joni Anttila

Tuomas Helimäki

Mika Perkiö

Hannu Kykkänen

Marko Muranoff

Tomi Tolvanen (MV)

Fc Bling Bling joukkuekuva