Reinoa

Kokoonpano – Pappateam

Pappatiimin alustava kokoonpano:

Mika Kylmäniemi

Max Pajpach

Heta Salil-Vika

Petteri Puronummi

Kai Kurppa

Tero Aalto

Sami Vilppo

Pasi Nykänen

Juuso Rönni

Ilpo Ahlfors

Kalle Kauppila

Jakke Lehtonen

Heidi Keltanen

Marko Nurmi

Simo Särkilahti

Pasi Papinaho (valmentaja)

Dominik Hrachovina

Jyri Pulkkinen

 

python 1981 IMG_4723

Kokoonpano – Picnic Football

FC Picnic Footballlogo

Picnic Football julkaisi kokoonpanonsa:

Henna Tanner 21

Ritva Nikkarikoski

Päivi Kajan 42

Miina Mäkelä 11

Johanna Mäkinen 12

Jaana Niemi 19

Karin Paavilainen 15

Teija Vehmas 32

Päivi Särkilahti 4

Meeri Ruohonen 14

Mustonen Marika 69

Julia Pakkanen 45

Eija Hautakangas 5

VARA-PELAAJAT

Kati Sutinen 13

Birgit Mustalahti 7

Irma Nieminen 8

Maarit Salovaara 3

Valmentaja Pete Tanner

Kokoonpano – Santamonttu

 

Kuva: Santamonttu vuonna 2015

Santamontun kokoonpano 2016:

(Muutokset mahdollisia)

Aaltonen Kari

Ahola Jari (molari)

Glad Jarkko

Heikkilä Vinte

HIFK:n Junnu

Jokinen Ilkka elikkä Ili elikkä Hönttä

Juha 2

Kanerva Mika

Karppinen Sami

Kärsämä Kipa (C)

Lehmonen Jorma (joukkueenjohtaja)

Lehtonen Markus

Merta Julle

Raipala Juha

Riippa Miku

Räsänen Aimo

Räsänen Aapeli

Räsänen Iivari

Svärd Rami

voittovaarit

Kokoonpano – Voittovaarit

Voittovaarit, Kuva: Anu Laitila

Kuva: Voittovaarit vuonna 2014.

Voittovaarien kokoonpano 12-13.3.2016 turnauksessa:

Antti Janger

 Toni Ristimäki

 Jouni Tamminen

 Oskari Jokinen

 Raine säbä Maclin

 Ari Leppä

 Tommi Silkamo

 Kari Talvio

 Jorma Janger

 Tarmo Keskinen

 Ville Peltola

 Jukka Ristimäki

 Sami Ahmavuo

 Jarkko Viitanen

 Kari Kiviharju

 Jani Salmivirta

 Manager: Veli Matti Peltola

Kuva: Anu Laitila

Otteluohjelma on julkaistu!

Vuoden 2016 Reiskahöntsyjen MM-kisojen otteluohjelma on julkaistu! Turnaus alkaa la 12.3. klo 9.00 Koulukadun kentällä ja puolustavia mestareita ovat naisten joukkueista NRJ Hockey Cats ja miesten joukkueista Santamonttu. Paras joukkue voittakoon!
Juha Torvinen toimi palkintojen jakajana, Kuva: Anu Laitila

Juha Torvinen toimi palkintojen jakajana vuonna 2014

LAUANTAI 12.3.
kello kenttä 1
09:00 Ikurin Turpiini Tahmelan Vesa
09:25 Radio Fun Reinocasters
09:50 Naisten Pankki Santamonttu
10:15 Olvi Python
10:40 Voittovaarit HC Reinot
11:05 (N) IKEA Kohottaret
11:30 Ikurin Turbiini Team Koulukatu
11:55 (N) Linkosuo FC Picnic Football
12:20 Pappateam Olvi
13:00 AVAJAISET
13:25 Ilves Ikuisesti TAPU
13:50 Naisten Pankki SuperStars
14:15 Reinocasters Juicen Kirjasto
14:40 (N) Kohottaret NRJ Hockey Cats
15:05 Tahmelan Vesa Team Koulukatu
15:30 TAPU Python
15:55 Naisten Pankki Voittovaarit
16:20 Santamonttu SuperStars
kello kenttä 2
09:00 Juicen Kirjasto Team Koulukatu
09:25 IKEA TAPU
09:50 Pappateam Ilves Ikuisesti
10:15 RTS SuperStars
10:40 (N) FC Picnic Football FC Märilyn
11:05 Radio Fun Juicen Kirjasto
11:30 Reinocasters Tahmelan Vesa
11:55 (N) NRJ Hockey Cats  –  IKEA
12:20 IKEA Python
13:00 AVAJAISET
13:25 Voittovaarit RTS
13:50 HC Reinot Santamonttu
14:15 (N) FC Märilyn Linkosuo
14:40 Ikurin Turpiini Radio Fun
15:05 Ilves Ikuisesti Olvi
15:30 IKEA Pappateam
15:50 HC Reinot RTS
SUNNUNTAI 13.3.
kello kenttä 1
09:00 Olvi TAPU
09:25 Python Pappateam
09:50 HC Reinot Naisten Pankki
10:15 (N) Linkosuo FC Märilyn
10:40 Juicen Kirjasto Tahmelan Vesa
11:05 Team Koulukatu Radio Fun
11:30 (N) Kohottaret IKEA
11:55 Olvi IKEA
12:20 SuperStars HC Reinot
12:45 Santamonttu Voittovaarit
13:10 (N) FC Märilyn FC Picnic Football
13:35 Juicen Kirjasto Ikurin Turpiini
14:00 (N) VÄLIERÄ NAISET
14:30 VÄLIERÄ MIEHET
15:00 (N) FINAALI NAISET
15:30 FINAALI MIEHET
kello kenttä 2
09:00 Ilves Ikuisesti IKEA
09:25 RTS Santamonttu
09:50 SuperStars Voittovaarit
10:15 (N) NRJ Hockey Cats Kohottaret
10:40 Reinocasters Ikurin Turpiini
11:05 Python Ilves Ikuisesti
11:30 TAPU Pappateam
11:55 FC Piknik Football Linkosuo
12:20 RTS Naisten Pankki
12:45 Team Koulukatu Reinocasters
13:10 (N) IKEA NRJ Hockey Cats
13:35 Tahmelan Vesa Radio Fun
14:00 (N) VÄLIERÄ NAISET
14:30 VÄLIERÄ MIEHET

 

rts keltanen

Kokoonpano – RTS

rts keltanen

Kokoonpano RTS:

Mika Siimes

Pekka Virtala

Ari Pitkänen

Jami Siimes

Mika Lehto

Ville Heino

Roope Siimes

Pasi Tuominen

Markus Oijennus

Teemu Siimes

Matias Vierikko

 

Valmentaja  Vili Siimes

Huoltaja    Minna Niemi

Ilves logo

Kokoonpano – Ilves ikuisesti

Ilves logo

Kokoonpano: Ilves Ikuisesti

   Maalivahti: #87 Vesa Lindqvist

   Kapteeni: #34 Marko Isomustajärvi

   Vara Kapteeni: #5 Juhani Skogberg

 #3  Jukka Rajala

#4  Jussi Lehvonen

#12 Sami  Korpelainen

#26 Toni  Lehti 

#35 Timo  Hankela

#36 Hannu Ruusuvuori

#54 Markku Salminen

#65 Klaus Pesonen

#66 Toni  Andelin

#70 Jyrki Virola

#75 Sami  Putkisaari

#85 Juuso Vakkala

#92 Kimmo Moisio

#93 Marko Mäkinen

#98 Tomi  Karppinen

#40 Toni Rikhard Forsman

#61 Zei Tappola

 

Kuva: Sakari Partio

Reiskahöntsyjen 2016 Lohkojaot

Jo perinteeksi muodostuneet Reiskahöntsyt pelataan tänän vuonna 12-13.3.2016 Koulukadun kentällä. Pelit alkavat molempina päivinä klo 9.00.

Naisten sarjaan on ilmoittautunut 6 joukkuetta ja miesten sarjaan 17 joukkuetta.

Lohkojaot ovat seuraavat:

Lohko A / Naiset

NRJ Hockey Cats, IKEA, Kohottaret

Lohko B / Naiset

Linkosuo, FC Märilyn, FC Picnic Football

 

  • Kaksinkertainen alkusarja, A ja B voittajat kohtaavat semissä samoin A:n 2. ja 3. + finaali Kahdelle parhaalle tulee 6 peliä.

 

Lohko A / Miehet

Tahmelan Vesa, Team Koulukatu, Radio Fun, Ikurin Turpiini, Juicen kirjasto, Reinocasters

Lohko B / Miehet

Olvi TAPU, Mänttä, Ilves Ikuisesti, Pappateam, IKEA

Lohko C / Miehet

Santamonttu, Voittovaarit , HC Reinot, Super Stars, RTS, Naisten Pankki

 

  • Yksinkertainen sarja. Voittajat semeihin ja paras kakkonen. Parhaille 7 ottelua.